Научная обсерватория
Североатлантический альянс рассматривает Россию, Китай и Иран в качестве опаснейших противников в области информационной безопасности — 19 октября 2012 г.
НАТО включило Росію, Іран і Китай в число головних кіберпротівників країн альянсу, пише «Коммерсантъ» з посиланням на власні джерела у штабі НАТО. C 13 по 16 листопада країни НАТО проведуть військові навчання Cyber Coalition 2012, у рамках яких буде відпрацьовуватися сценарій можливої кібератаки на країни альянсу і відповідного удару.
Згідно з цим сценарієм, атаки зазнають дві країни: Угорщина та Естонія. Дії хакерів призводять до того, що життєдіяльність Естонії виявляється повністю паралізованою. Крім того, їм вдається вивести з ладу системи військово-транспортного літака НАТО, в результаті чого він зазнає аварії. Після цього НАТО на нараді вирішує завдати удару у відповідь, у тому числі військовими засобами.
Росія, зі свого боку, також почала приготування до можливої кібервійни: нещодавно Міноборони РФ оголосило тендер на розробку методів обходу антивірусних систем, засобів мережевого захисту і захисту операційних систем. «Військові відомства інших країн ведуть подібні напрацювання, ми не можемо відставати», — заявило джерело видання в міністерстві.
США почали «перегони кіберозброєння», закуповуючи бойові віруси. Росія занепокоїлася
Аналогічні розробки вже ведуться у США. Щорічно ця країна витрачає на розробки в галузі кібербезпеки десятки мільйонів доларів, а в цілому витрати 28 країн-членів НАТО в цій області в найближчі роки можуть досягти декількох мільярдів доларів.
У березні 2012 року про необхідність убезпечити Росію від кібератак говорив перший заступник директора ФСБ Росії генерал армії Сергій Смирнов. Виступаючи на засіданні Регіональної антитерористичної структури Шанхайської організації співпраці, Смирнов заявив, що на Заході ведуться розробки, що переслідують серйозні цілі, в тому числі повалення політичного режиму держави.
За посилення кібербезпеки Росії у січні 2012 року також виступав начальник Генштабу РФ Микола Макаров. За його словами, військові дії все більше ведуться нетрадиційними методами і засобами, в тому числі у кіберпросторі.
Источник: http://news.dt.ua/TECHNOLOGIES/rosiya_i_nato_gotuyutsya_do_kiberviyni-110552.html